Zadbajmy Wspólnie o Zdrowie Psychiczne Uczniów z Naszą Kampanią Przeciwko Bullyingowi!

Zapobieganie Przemocy w Szkołach

Dołącz do naszego miesięcznego wydarzenia mającego na celu zapobieganie przemocy w środowisku szkolnym oraz promowanie życzliwości, akceptacji, inkluzywności i zdrowia psychicznego uczniów.

Kolor Pomarańczowy – Symbol Wsparcia

Podczas trwania kampanii zachęcamy wszystkich do noszenia i dzielenia się kolorem pomarańczowym. Ten kolor symbolizuje nasze wspólne przesłanie: zapobieganie przemocy i zjednoczenie w imię życzliwości, akceptacji i inkluzywności.

Dołącz do nas i wspieraj zdrowie psychiczne uczniów!

Wspieramy Młodych Ludzi w Dokonywaniu Pozytywnych Zmian i Dbaniu o Zdrowie Psychiczne.

Misja i Wartości

Wierzymy, że młodzi ludzie mają moc zmieniania swojej społeczności, kraju i świata. Naszym celem jest umożliwienie im dokonywania tych pozytywnych zmian i wspieranie ich zdrowia psychicznego.

Zmiana Postaw i Zachowań

Zbyt często milczymy, gdy widzimy przemoc, ignorujemy przyczyny znęcania się i traktujemy przemocowe zachowania jako żarty. To nie powinno tak wyglądać. Wspólnie, zmieniamy własne postawy i zachowanie tak, aby odzwierciedlały one szacunek do siebie i innych.

Nasze Działania

Poprzez angażowanie młodych ludzi, rodziców i nauczycieli w zmianę postaw, zachowań i kultury przemocy, budujemy umiejętności i pewność siebie uczniów. Wspólnie uczymy dzieci, jak radzić sobie w różnych sytuacjach, zarówno online, jak i offline.

Kampania Przeciw Przemocy

Nasza kampania zwiększa świadomość zachowań związanych z zastraszaniem i innymi formami przemocy. Wspieramy szkoły i młodych ludzi w walce z tymi wyzwaniami. Dzięki silnemu ukierunkowaniu na rówieśników oraz wsparciu psychologów, dajemy młodym ludziom umiejętności i pewność siebie, aby stali się Ambasadorami w walce z przemocą w swoich szkołach i poza nimi.

Długotrwały Wpływ

W konsekwencji, wspólnie przyczynimy się do poprawy zdrowia psychicznego wszystkich uczniów, jednocześnie dając im pewność siebie i wiarę w to, że mogą zmieniać swoje otoczenie, swój kraj i świat.

Zdrowie psychiczne uczniów- co mówią dane?

Nowe dane sugerują, że 1 na 3 dzieci codziennie doświadcza przemocy w środowisku szkolnym!

  • Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta są w równie niekorzystnej sytuacji.
  • Jakakolwiek forma przemocy może mieć wpływ na zdrowie psychiczne, fizyczne i emocjonalne w latach szkolnych i w życiu dorosłym.
  • Doświadczenie przemocy może prowadzić do obrażeń fizycznych, problemów społecznych lub emocjonalnych, a w niektórych przypadkach nawet do samookaleczenia i zachowań samobójczych.
  • Dzieci i młodzież doświadczająca przemocy psychicznej, jest bardziej narażona na depresję, zaburzenia lękowe, a czasami długotrwałe pogorszenie poczucia własnej wartości i zaburzenia osobowości w przyszłości.
  • Ofiary bullying’u często czują samotność, wstyd, wstręt i niepokój.
  • Niektóre ofiary mogą walczyć, stosując skrajną, nagłą przemoc, nadmierną złość i agresję. Mogą próbować sobie pomóc poprzez unikanie chodzenia do szkoły, nieprzygotowywanie się, a nawet poprzez używki.
  • Dzieci wykazujące zachowania przemocowe są bardziej narażone na zachowania antyspołeczne, czasem agresywne, takie jak wdawanie się w bójki i niszczenie mienia.
  • Dzieci wykazujące zachowania przemocowe częściej nadużywają substancji psychoaktywnych i alkoholu. Może to trwać do dorosłości, kiedy jest bardziej prawdopodobne, że przemoc będzie kontynuowana nad swoimi partnerami/ współmałżonkami lub/i dziećmi.
  • Dzieci i młodzież stosująca formy bullying’u częściej angażują się w zachowania przestępcze.

Źródłem mocy jest brak przemocy...

 

Nasze Podejście

Koncentrujemy się na różnicach między „przekomarzaniem się”, „kłótniami”, „przemocą” i „znęcaniem się”. Kto lepiej zgłębia i omawia ten temat niż sami młodzi ludzie?

Jak to Robimy?

  1. Upoważnienie Uczniów:
    • Umożliwiamy grupie uczniów zorganizowanie i poprowadzenie apelu szkolnego.
  2. Wybory Liderów:
    • Wybieramy prowadzącego i pomocników, aby zapewnić przestrzeganie empatii i szacunku.
  3. Zasięganie Opinii Uczniów:
    • Pytamy uczniów o ich doświadczenia związane z przemocą w szkole oraz o sugestie dotyczące środków zapobiegawczych.
  4. Pomysły na Zajęcia:
    • Zachęcamy uczniów do proponowania zajęć, które chcieliby zobaczyć w ramach Kampanii Przeciwdziałania Przemocy.
  5. Ocena Polityki Szkolnej:
    • Analizujemy obecną politykę przeciwdziałania znęcaniu się i przemocy w szkole i proponujemy zmiany w regulaminach szkolnych, aby lepiej wspierać zdrowie psychiczne uczniów.

Ważne Uwagi

Chociaż Kampania Przeciwdziałania Przemocy ma być uroczystym wydarzeniem i okazją do podniesienia świadomości, może być wyzwaniem dla niektórych uczniów, szczególnie tych, którzy doświadczają przemocy lub angażują się w przemocowe zachowania. Dlatego dokładne rozważenie podczas planowania jest kluczowe, aby zapewnić, że wszystkie zajęcia będą prowadzone w bezpiecznej atmosferze dla każdego ucznia.

 

Wierzymy, że trwała zmiana zaczyna się od edukacji psychologicznej. Chcemy dostarczyć dzieciom wiedzę i skuteczne narzędzia do walki z bullyingiem, zarówno w szkołach, jak i w cyberprzestrzeni.

Jakie są opcje
współpracy?

Wszelkie zajęcia, warsztaty z dziećmi, przeprowadzamy stacjonarnie.

Wszystkie nasze kampanie, szkolenia i webinary dostępne są zarówno w języku polskim jak i angielskim.

”Ich zdrowie psychiczne ma znaczenie, nawet jeśli ich nie znam. Nikt nie zasługuje na to, by być prześladowanym, chociaż wszyscy boją się o tym mówić”. Mia, 13 lat

Dowiedz się więcej o naszej ofercie
– pobierz darmowy PDF.

Dlaczego warto nam zaufać?

Holistyczne podejście

W swojej pracy łączymy psychologię, psychoterapię i neuronaukę, a nasze programy opierają się na najnowszych badaniach z tych dziedzin.

Potwierdzona skuteczność

Wykorzystujemy wyłącznie te narzędzia, których skuteczność została naukowo potwierdzona.

Długotrwałe efekty

Wierzymy, że dbanie o zdrowie psychiczne i dobrostan powinno być proste, a nowe nawyki – łatwe do wdrożenia.

Kim jestem?

Arleta Bluhm
Założycielka MindShift Studio

Przede wszystkim, jestem mamą. Rozumiem z czym zmagają się dzieci i jak trudne te zmagania są też dla rodziców. Co więcej, odpowiadam za część dydaktyczną i praktyczną kampanii. Zajmuję się profilaktyką i leczeniem zaburzeń psychicznych, emocjonalnych i rozwojowych. Od lat zdobywam wiedzę oraz profesjonalne doświadczenie kliniczne skoncentrowane na zmianach poznawczych, behawioralnych i emocjonalnych.

Doświadczony psycholog, psychoonkolog i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (CBT) i dialektyczno- behawioralny (DBT). Trener umiejętności DBT. Od ponad 15 lat oddana psychologii oraz psychoterapii. Jej doświadczenie kliniczne skoncentrowane jest na leczeniu zaburzeń lękowych, depresyjnych oraz zaburzeń osobowości.

Nie czekaj. Działaj już teraz i razem z nami wesprzyj zdrowie psychiczne uczniów i swoich dzieci.

arleta.bluhm@gmail.com