Sprawdź swoją kondycję
psychiczną

  • Czujesz, że nie jesteś w dobrej formie psychicznej?
  • Zmagasz się z nadmiernym stresem, lękiem, czy obniżonym nastrojem?
  • Zaczynasz martwić się o swoją kondycję psychiczną, mimo że dajesz radę funkcjonować jak wcześniej?

Każdy z nas czasami odczuwa stres, przygnębienie czy niepokój. Wielu z nas nie wymaga wsparcia terapeutycznego czy farmakologicznego. Dzięki nabytej odporności psychicznej, jesteśmy w stanie poradzić sobie z wyzwaniami życia codziennego, odzyskać równowagę psychiczną oraz wewnętrzny spokój. Jeśli jednak stres staje się przewlekły a smutek i niepokój zaczynają nam towarzyszyć każdego dnia, może być to sygnałem, że nasze obecne samopoczucie to nie tylko konsekwencja chwilowym spadku nastroju, ale symptom poważniejszej choroby. Co powinno zwrócić Twoją uwagę? W odpowiedzi na te pytanie oraz określeniu Twojej obecnej kondycji psychicznej, pomoże Ci test Dass 21, do którego wykonania serdecznie Cię zachęcamy. Wiedza na temat może okazać Cię pierwszym krokiem do tego, aby poczuć się lepiej!

DASS 21 jest skalą depresji, lęku oraz stresu.
Składa się z 21 pozycji, których wypełnienie zajmuje zwykle około 3 minuty.

Instrukcja: Przeczytaj każde zdanie i zaznaczyć liczbę 0, 1, 2 lub 3, która sugeruje jak bardzo dane stwierdzenie odnosi się do Ciebie w okresie ostatniego tygodnia. Pamiętaj, że wypełniając test nie ma prawidłowych lub złych odpowiedzi – są tylko poprawne – Twoje odczucie. Nie zastanawiaj się zbyt długo nad odpowiedzią.

Skala nie jest narzędziem diagnostycznym i odnosi się tylko do niektórych symptomów depresji i lęku. Nie zmienia to natomiast faktu, że jest to pomocne i powszechnie używane narzędzie do oceny poziomu nasilenia i monitorowania odczuwanego przez Ciebie stresu (poziomu napięcia i drażliwości), depresji (poziomu obniżenia poczucia własnej wartości, motywacji i obojętności) oraz lęku (poziomu niepokoju i pobudzenia).

Podziel się tym testem ze znajomymi:

Skala ocen jest następująca

0.

Nie odnośiło się to do mnie w ogóle – NIGDY

1.

W pewnym stopniu się to do mnie odnosiło lub raz na jakiś czas – CZASAMI

2.

W znacznym stopniu mnie to dotyczy lub przez dużą część czasu – CZĘSTO

3.

Odnosiło się to do mnie w bardzo dużym stopniu lub przez większość czasu – PRAWIE ZAWSZE

[estimation_form form_id=”8″]