Wszystkie nasze kursy
opierają się na terapii

poznawczo-behawioralnej CBT

CBT jest jednym z najczęściej stosowanych podejść psychoterapeutycznych w leczeniu problemów ze zdrowiem psychicznym. Wyróżniamy się innowacyjnym dostępem do terapii online, dzięki czemu niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, możesz z nami współpracować z korzyścią dla siebie. CBT online pomaga identyfikować, kwestionować i przezwyciężać dysfunkcyjne myśli, zachowania i emocje.

Obejrzyj film, w którym nasz psychoterapeuta opowie Ci o podstawach CBT oraz o tym, jak działa ta metoda.

Podstawy CBT

Podstawy CBT

Ponieważ CBT – Terapia Poznawczo-Behawioralna stanowi całą podstawę naszego programu terapii online, uważamy, że ważne jest, abyś szybko zorientował się, czym jest CBT.

Ponieważ CBT – Terapia Poznawczo-Behawioralna stanowi całą podstawę naszego programu terapii online, uważamy, że ważne jest, abyś szybko zorientował się, czym jest CBT.

CBT

Poznawczy

Termin opisujący twoje myśli i wszystko, co ma związek z funkcją umysłu, np. myślenie, rozumienie, uczenie się i zapamiętywanie.

CBT

Behawioralny

Termin opisujący sposób, w jaki reagujemy na bodźce, takie jak rzeczy, które robimy, a także rzeczy, których nie robimy.

CBT

Poznawczy

Termin opisujący twoje myśli i wszystko, co ma związek z funkcją umysłu, np. myślenie, rozumienie, uczenie się i zapamiętywanie.

CBT

Behawioralny

Termin opisujący sposób, w jaki reagujemy na bodźce, takie jak rzeczy, które robimy, a także rzeczy, których nie robimy.

CBT opiera się na założeniu,
że to mysli wywołują uczucia i zachowania

CBT opiera się na założeniu, że to myśli wywołują uczucia i zachowania, a nie zewnętrzne bodźce, takie jak ludzie, sytuacje i wydarzenia. Oznacza to, że to nie bodźce wywołują twoje emocje, ale sposób, w jaki interpretujesz i postrzegasz te bodźce. Zaletą tego wglądu jest to, że możesz zmienić sposób myślenia, tak abyś czuł się i działał lepiej, nawet jeśli sytuacja się nie zmieniła. Jak widać na powyższej ilustracji, ze wszystkim, co robisz, wiąże się cykl konsekwencji. Odgrywa to wielką rolę w twoich ogólnych odczuciach.

Czy CBT online działa?

Tak. Badania pokazują, że CBT online jest tak samo skuteczna jak tradycyjna
terapia twarzą w twarz*.

Nasz program terapii online oparty jest na CBT i zapewnia informacje, narzędzia i wskazówki potrzebne do przezwyciężenia problemów.

Kompletny zestaw
narzędzi do terapii online to:

Terapeuta

Nasz terapeuta będzie prowadzić Cię przez każdą sesją. Będzie również odpowiadać na twoje pytania/ maile. Będzie przy Tobie od początku do końca. poprowadzi Cię przez każdą sesję, arkusze robocze, wiadomości w dowolnym momencie i sesje na żywo (dostępne jako wideo). 

Nagrania video

Każda sesja zawiera wszystkie informacje i praktyczne narzędzia, których potrzebujesz, aby zidentyfikować, stawić czoła i przezwyciężyć swoje problemy.

Przykłady sesji terapeutycznych / zadania domowe

Aby upewnić się, że informacje i zadania domowe są dobrze zrozumiane, pod koniec każdej sesji, odbędzie się przykład z sesji terapeutycznej, w której będą omawiane poszczególne zadania domowe.

Karty pracy

W każdej sekcji znajduje się kilka arkuszy roboczych. W każdym arkuszu będziesz odpowiadać na pytania i codziennie otrzymywać cenne praktyczne narzędzia i wskazówki od swojego terapeuty. W kartach pracy znajdziesz również swój dziennik, w którym będziesz mógł dodawać i planować rzeczy, które dodadzą Twojemu życiu dodatkowego światła! Plan działań służy również jako pisemna umowa z samym sobą. To znacznie zwiększa szanse na zrealizowanie swoich planów!

Dziennik

Ten łatwy w użyciu dziennik pomoże Ci rozpocząć i zakończyć dzień w bardziej pozytywny sposób. Wkrótce zauważysz dużą różnicę w swoim podejściu do siebie i życia, pisząc po prostu kilka notatek każdego ranka i wieczoru.

Komunikacja z terapeutą

Co tydzień będziemy odpowiadać na wasze pytania na Q&A sesjach z naszymi terapeutami. To doskonała okazja, aby uzyskać natychmiastowe wskazówki i wsparcie.

Oprócz komunikowania się z terapeutą za pomocą arkuszy roboczych i sesji na żywo, zawsze możesz wysłać mu wiadomość z pytaniami lub przemyśleniami.

Medytacje / Yoga

Ze względu na udowodnioną badaniami naukowymi skuteczność medytacji i praktyki jogi w wspieraniu zdrowia, każdy kurs zawiera elementy mindfulness odpowiednie dla danego problemu.

Wsparcie grupowe

Aktywna grupa na Facebook’u gdzie nie tylko będziemy odpowiadać na Twoje pytania, prowadzić spotkania na żywo, budować bibliotekę przydatnych informacji ale rownież stworzymy przestrzeń promującą wzajemne wsparcie.

Dodatkowe informacje / wywiady

Ze względu na nasze holistyczne podejście, możecie spodziewać się masę interesujących, starannie wyselekcjonowanych informacji z zakresu psychologii, psychiatrii, neurobiologii, mindfulness i szeroko pojętego mental wellness!

Jak działa
CBT online?

1.

Pomaga zidentyfikować i zrezygnować z konkretnych problemów

CBT to podejście ukierunkowane na konkretny problem jak i te pragmatyczne, ponieważ pomaga zidentyfikować twoje specyficzne problemy, a następnie zapewnia narzędzia terapeutyczne, dzięki którym możesz przezwyciężyć te problemy. CBT różni się od wielu innych terapii tym, że ma jasną, z góry określoną strukturę, a nie osobę mówiącą/myślącą swobodnie o tym, co przychodzi do głowy. W porównaniu z tradycyjną terapią skupia się również na tym, co dzieje się w twoim życiu tu i teraz, a nie na badaniu tego, co wydarzyło się w przeszłości, chociaż przeszłość również jest brana pod uwagę.

2.

Zapewnia długoterminowe rezultaty

Nacisk edukacyjny CBT ma dodatkową zaletę, ponieważ prowadzi do długotrwałych rezultatów. Kiedy ludzie rozumieją, jak i dlaczego dobrze sobie radzą, wiedzą, co zrobić, aby dalej dobrze sobie radzić. Wszystko, czego uczysz się z naszego programu, może być używane wielokrotnie. Twój terapeuta pokaże ci, jak możesz kontrolować swoje problemy i zarządzać własnym zdrowiem w dłuższej perspektywie.

3.

Pomaga oduczyć się niepożądanych reakcji

CBT opiera się na naukowo potwierdzonym założeniu, że większość reakcji emocjonalnych i behawioralnych jest wyuczona. Dlatego celem terapii jest pomoc w oduczeniu się niechcianych reakcji i nauce nowego sposobu reagowania.

4.

Wspiera Cię z praktycznymi narzędziami

Każda z sesji naszego programu składa się z materiałów wideo (prowadzonych przez naszego terapeutę), plików audio, materiałów do czytania i zajęć praktycznych. Skorzystasz z kart pracy, stworzysz własny plan działań i zaczniesz prowadzić dziennik. Są to bardzo ważne części pracy CBT i dadzą tobie i twojemu terapeucie podstawę do pracy nad przezwyciężaniem twoich problemów. Jeśli dokładnie wykonasz wszystkie te czynności, gwarantujemy, że w pełni wykorzystasz nasz program i uzyskasz najlepsze wyniki. Te narzędzia sprawią, że spojrzysz i pomyślisz o problemach i sytuacjach w inny sposób.

5.

Uczy myśleć w inny sposób

CBT jest szczególnie dobrze rozwinięty i poparty empirycznie w przypadkach, w których klienci często doświadczają nadmiernie negatywnych myśli, które pojawiają się automatycznie, nawet w odpowiedzi na bodźce, które w innym przypadku mogłyby być odbierane jako pozytywne. CBT pomaga zrozumieć znaczenie myślenia i jego wpływ na to, jak się czujesz i co robisz. Obejmuje to w dużym stopniu naukę zapisywania myśli i patrzenia na nie bardziej realistycznie.

Nagły wypadek!
Jeśli Ty lub jakakolwiek inna osoba

Macie myśli samobójcze lub znajdujecie się w bezpośrednim kryzysie – nie korzystajcie z tej strony. Dołączamy link poniżej do ośrodków, które mogą zapewnić natychmiastową pomoc w Polsce