zaburzenia lękowe objawy

Zaburzenia lękowe

Do pewnego momentu strach jest zdrową reakcją naszego organizmu na potencjalnie niebezpieczne sytuacje. Dzięki niemu jesteśmy w stanie uniknąć wielu zagrożeń. Problem zaczyna się wtedy, kiedy ta emocja towarzyszy nam zbyt często, zaburza nasze postrzeganie rzeczywistości i nie pozwala nam cieszyć się życiem.

 

 

Nie da się całkowicie wyeliminować strachu z naszego życia – a nawet nie jest to wskazane! Ważne jest jednak zachowanie kontroli nad nim, by z biegiem czasu nie zmienił się w coś, co nas paraliżuje, zamiast motywować do działania. Przytłoczenie lękiem powoduje, że przestajemy panować nad naszym życiem. Cierpią na tym nie tylko nasze plany i marzenia, ale i bliskie relacje.

 

Zaburzenia lękowe
Objawy

Czy rozpoznajesz u siebie te objawy?

  • Stale odczuwasz niepokój, wewnętrzne napięcie i rozdrażnienie. 
  • Masz problem z koncentracją uwagi, bo Twój umysł przepełniają obawy. 
  • Zasypiasz z trudnością, a śpisz niespokojnie.
  • Występują u Ciebie objawy somatyczne – jak na przykład suchość w ustach, ścisk w gardle, bóle i zawroty głowy, kołatanie serca, przyspieszony i spłycony oddech, zaczerwienienie lub bladość skóry, nudności.
  • W Twojej głowie przeważają czarne scenariusze, masz także tendencję do wyolbrzymiania negatywnych aspektów tego, co Ci się przydarza. 

Jeśli powyższe objawy są Ci znajome – możesz cierpieć na zaburzenia lękowe.

Jak możemy Ci pomóc?

Wsparcie w leczeniu zaburzeń lękowych  w Mindshift Studio opiera się na terapii poznawczo-behawioralnej (cognitive-behavioral therapy, CBT). Pomoże Ci ona uświadomić sobie, że to nie wydarzenia zewnętrzne wywołują u Ciebie niepokój, a Twoje własne myśli. Możesz nauczyć się lepiej kontrolować swoją reakcję na nie!

 

W celu zmniejszenia objawów zaburzeń lękowych, możesz skorzystać z terapii indywidualnej z jedną z naszych psychoterapeutek lub dołączyć do przygotowanego przez nas 10-tygodniowego, kompleksowego programu wsparcia. 

 

Co zyskasz, korzystając z pomocy specjalistów Mindshift Studio?

  • Zaczniesz identyfikować negatywne wzorce myślenia, które powodują u Ciebie lęk, i zastępować je bardziej realistycznymi i pozytywnymi myślami. 
  • Łatwiej zauważysz fizyczne stany i uczucia, które towarzyszą Ci, kiedy jesteś niespokojny. 
  • Dowiesz się, jak neutralizować towarzyszący Ci niepokój. 
  • Nauczysz się stopniowo akceptować sytuacje, które do tej pory wywoływały w Tobie lęk.
  • Poprawisz swoją jakość życia i znów zaczniesz się nim cieszyć.
lęk uogólniony

Daj sobie pomóc – 

i wygraj z zaburzeniami lękowymi!